Уторак, 14. Септембар 2021.

Шимановчани и даље без бодова

Након јучерашњих утакмица 3. кола Прве лиге ветерана, очигледно је да се најстарији фудбалери Хајдука из Шимановаца, још увек прилагођавају новом степену такмичења. Кадровски проблеми и изостанак кључних играча, један су од разлога трећег изастопног пораза.

Овог пута, Хајдук је поражен од екипе Таурунум, у Земуну, 8:2 (полувреме 2:1). У првом полувремену утакмице одигране на Градском стадиону у Земуну, игра је била мање-више равноправна. За разлику од домаћина, који је на располагању имао двадесетак играча, Шимановчани су имали само једног резервног играча.

Тaурунум – Хајдук

8:2 (2:1)

ЗЕМУН. Градски стадион: гледалаца 100. Судија: Марко Костић (Београд). Стрелци: 1:0 Богуновић у 8, 1:1 Цветичанин у 20, 2:1 Богуновић 30. из пенала, 3:1 Гегић у 53, 4:1 Ђокић у 56, 5:1 Богуновић у 65, 6:1 Петровић, 6:2 Честић у 77, 7:2 Бајић у 80, 8:2 Ђокић у 89. минуту.

ТАУРУНУМ: Остојић, Цветовић, Шимшић, Човић, Радовановић, Станић, Руњо, Радић, Гегић, Гараовић, Богуновић. Играли су још: Комазец, Лазић, Лазић, Аћимовић, Бајић, Маџар, Беруати, Милићевић, Ђокић, Петровић, Петковић.

ХАЈДУК: Кошутић, Козар, Радовић, Радосављевић, Рикановић, Глумчевић, Закић, Куљанин, Савић, Цветичанин, Честић. Играо је још: Радивојевић.

Резултати јуче одиграних утакмица: Рекреативо (Београд) – БУСК (Београд) 2:1, Таурунум (Земун) – Хајдук (Шимановци) 8:2, ПКБ (Падинска Скела) - Полицајац (Београд) 1:6 и Младеновац – Косово и Метохија 2:1. Данас играју: Свети Стефан (Београд) – Раднички (Обреновац) и БАСК (Београд) – Дунав (Велико Село).

Одложен меч: Београд – Бродарац (Нови Београд).

Табела: 1. Таурунум (9:2) 7, 2. Младеновац (8:6) 7, 3. Бродарац (17:8) 6, 4. Свети Стефан (10:6) 6, 5. Београд (8:5) 6, 6. Рекреативо (2:1) 5, 7. Раднички (7:6) 4, 8. Полицајац (10:7) 3, 9. ПКБ (6:10) 3, 10. Дунав (5:8) 1, 11. Косово и Метохија (4:7) 0, 12. БУСК (4:8) 0, 13. БАСК (3:9) 0 и 14. Хајдук (5:15) 0 бодова.