Понедељак, 22. Април 2019.

Три нова бода за Напредак

У оквиру 22. кола Сремске лиге у Попинцима су се састали домаћи ФК „Напредак“ и гости из Инђије ФК „Железничар“. Уз бројне шансе гостију у првом полувремену, домаћи фудбалери успели су да искористе први део игре. У 14. минуту велика прилика за госте: лоше постављена одбрана Напретка и Павловић утрчава у празан простор, али у одсудном тренутку не реагује најбоље. Седам минута касније потврдило се старо фудбалско правило: казна за неискоришћену прилику је стигла. Шут Пазарског у доњи десни угао Милиновића био је прецизан и неодбрањив. Вођство Напретка није деморалисало екипу из Инђије и пар минута касније, у истом нападу, Костић у два наврата пропушта прилику да поравна резултат. С друге стране, Ивковић у 28. минуту на најбољи начин окончава лепу акцију Напретка за 2:0.

И у наставку утакмице фудбалери Железничара су били у врло изгледним приликама, посебно Јакшић, али гол их није хтео. У 73. минуту, Јанковић, изузетно расположен за игру (посебно за проигравање саиграча) повећава предност Напретка и тиме ставља тачку на коначан резултат утакмице. Десетак минута пре краја, фудбалери Железничара нису искористили кикс Василића, те резултат од 3:0 остаје као коначан.

На игралишту Напретка у Попинцима, пред око 450 гледалаца судио је Владимир Блажон из Руме, који је поделио 6 жутих картона.

НАПРЕДАК: Николић, М.С, Јовановић, Ђилас, Кљајић, Сремац (од 79. Димитријевић), Савић (од 20. Ивковић ), Јанковић, Василић, Врачев, Пазарски и Б.М. Јовановић (од 68. Скопљак).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић, Кекић, Ракар (од 36. Марјановић), Катарић, Костић, Кривокућа, Јакшић, Јуришић, Лукић, Павловић, Мрђа (од 46. Драганић).