Општина Пећинци
Четвртак, 6. Август 2020.

Слобода поражена у Јакову

Повратак

Фудбалски клуб Слобода из Доњег Товарника одиграо је јуче у Јакову пријатељску утакмицу против домаћег ФК Срем. Већ после неколико уводних минута игре гости су дошли у вођство. Драгојевић је из угла центрирао пред гол Срема, где је највиши у скоку био Лазаревић, који добро одмереним ударцем главом шаље лопту иза леђа Штампара. Слобода је, по општој оцени, имала више од игре у првих двадесетак минута утакмице. Временом, њени играчи као да су „губили конце игре“, те су дозволили да Срем преко Микића у последњим минутима првог полуврема поравна резултат.

У наставку утакмице, по обичају, Слобода је променила комплетну поставу, што је био један од разлога промене резултата у 60. минуту, када Алексић доводи домаћина у вођство од 2:1, што је уједно био и коначан резултат.

Тренер Слободе Драган Цветић може бити задовољан игром својих изабраника само у првих двадесетак минута. Нове прилике за доказивање фудбалери Слободе имаће већ предстојећег викенда – у суботу у Доњем Товарнику гостује Братство 1946 из Апатина, а већ у недељу, 9. августа, у Доњем Товарнику гостује и Слога из Вогња. Ово ће бити генералне провере за доњотоварничке фудбалере, с обзиром да је прво коло Војвођанске лиге – Југ 16. августа, када Слобода дочекује Слогу из Ердевика.

Јаково: Помоћно игралиште Срема. Судија: Петар Петровић (Јаково). Стрелци: Микић у 43. и Алексић у 60. минуту (Срем), Лазаревић у 3. минуту (Слобода).

СРЕМ: Штампар, Перић, Сташић, Радановић, Јеленковић, Јефтић, Солаковић, Микић, Младеновић, Алексић, Пејовић. Играли су још: Беговић, Стевановић, Ћирић, Манчић, Ука,

СЛОБОДА: Шљукић, Стевић, Лазаревић, Нинић, А. Симић, Радошевић, Драгојевић, Јакшић, Аћимовић, Ђорђевић, Вукотић. Играли су још: Ристић, М. Симић, Штулић, Јаворац. Ђуричић, Ћулум, Ђорђић, Салконић, Бојић, Шобот и Јовичић.