Понедељак, 21. Октобар 2019.

Доњи Срем надиграо Напредак

У оквиру 10. кола Сремске лиге на пећиначкој Сувачи одиграна је прва званична утакмица између домаћег ФК „Доњи Срем 2015“ и попиначког ФК „Напредак“. У 15 минуту, млади Пузић дуго вуче лопту и када је ушао у казнени простор Напретка, уместо да из сјајне позиције шутира у гол гостију, проиграва Марковића, који не успева да материјализује овај напад. И како то обично бива, казна за неискоришћену прилику стиже 7-8 минута касније: на убачену лопту са леве стране Јанковића пред гол Доњег Срем 2015, најбоље реагује Кљајић и доводи Попинчане у вођство. Међутим, искусни Душко Радосављевић, по општем мишљењу један од настандарднијих првотимаца домаћина, у 29. минуту лепо прихвата лопту негде на 18 метара од гола Напретка, следи сјајан и прецизан шут за поравнање резултата.

У наставку утакмице домаћин је доминирао, што се најбоље видело и по кретању резултата. У 50. минуту, тежак кикс Мајсторовића, кажњава искусни Далибор Марковић, те доводи домаћина у вођство. Коначно, 5-6 минута пре краја утакмице, лепа комбинација Митровића и Марковића, те се Марковић поново нашао у бележници судије Грбатинића као стрелац, за коначних 3:1.

На Спортском центру „Сувача“, пред око 500 гледалаца судио је Стеван Грбатинић из Шида.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, С. Радосављевић, Д. Радосављевић, Перишић, Љубојевић (од 70. Митровић), Весић, Пузић, Максимовић (Од 75. Дугоњић), Новић, Радивојевић, Марковић.

НАПРЕДАК: Грковић, М.С. Јовановић, Ђилас 6 (од 78. Станковић), Кљајић, Сремац, Јанковић, П. Мајсторовић (од 55. Ђурић), Врачев, Ћалић, Тица (од 65. Марјановић), М. Мајсторовић.