Četvrtak, 19. Novembar 2020.

Sloboda penalima do pobede

U okviru prvog kola Kupa PFS Srem juče su se u Donjem Tovarniku pod svetlošću reflektora sastali FK „Sloboda“ i FK „Železničar“ iz Inđije. U zanimljivoj utakmici gosti su poveli u 31. minutu golom Milana Mitrovića, koji je kaznio neodlučnost odbrane Slobode, koja je utakmicu započela u prilično šarenom sastavu, sa igračima koji su imali manju minutažu u prvenstvu.

Tokom prvog poluvremena gosti su odavali utisak da drže konce igre u svojim rukama. Međutim, u nastavku utakmice, domaćin preuzima inicijativu i u 72. minutu dolazi do poravnanja rezultata: nakon sjajnog centaršuta Dragojevića, dobro odmerenim udarcem glave Lazarević postiže gol za konačnih 1:1 u regularnom toku susreta. U izvođenju penala Sloboda je bila uspešnija, i privela utakmicu kraju pobedom od 3:1.

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku, utakmicu je sudio Rastko Petrović iz Sremske Mitrovice sa pomoćnicima Stefanom Koldžićem i Vladimirom Blažonom iz Rume.

Strelci: 0:1 M. Mitrović u 31, 1:1 Lazarević u 72. minutu. Penali: Dragojević, A. Simić i Vukotić (Sloboda), Denić (Železničar).

SLOBODA: Oparnica, A. Simić, S. Simić, Lazarević, Javorac (od 50. Štulić), Jovičić (od 50. Đuričić), Salkunić, Ćulum (od 50. Vukotić), Jakšić, M. Simić i Ristić.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Dubajić, Dimitrijević, Mandić, Denić, Ž. Mitrović, M. Mitrović, Brtka, Zorić (od 46. Sokolović), Rakar (od 33. Prica), Plećaš.

Rezultati juče odigranih utakmica prvog kola Kupa PFS Srem: Sloboda (Donji Tovarnik) – Železničar (Inđija) 1:1, penalima 3:1, Radnički (Šid) – Prvi maj Ruma 3:1, Radnički (Nova Pazova) – Jedinstvo (Stara Pazova) 1:1, penalima 4:2, Radnički (Irig) – Budućnost (Salaš Noćajski) 1:3, GFK Sloven (Ruma) – Podrinje (Mačvanska Mitrovica) 2:5, Jadran (Golubinci) – Omladinac (Novi Banovci) 0:3 i Dunav (Stari Banovci) – Podunavac (Belegiš) 1:3.