Ponedeljak, 26. Avgust 2019.

Prva utakmica i prva pobeda u novoj ligi

Fudbaleri Slobode dočekali su juče u Donjem Tovarniku fudbalere Mladosti iz Bačkog Jarka, u prvoj utakmici u novoj ligi Vojvođanska liga – Jug. Za zonaša iz Donjeg Tovarnika „istorijska utakmica“, u kojoj su osvojeni prvi bodovi u višem rangu.

Najlepši trenuci utakmice dogodili su se u drugom poluvremenu. Nakon prekršaja Dragojevića u 62. minutu nad Ninkovićem u svom kaznenom prostoru, sudija Ranković je dosudio je penal za goste, koji je Stojaković pretvorio u gol. Ipak, fudbaleri Slobode brzo dolaze sebi. U 66. minutu Ninić se najbolje snalazi pred golom Mladosti: lepo je iskontrolisao ubačenu loptu sa strane i smestio je u gol. Poravnanje rezultata dalo je krila domaćinu i pri kraju utakmice, Ninić šalje glavom loptu ka golu Mladosti. Novajlija u Slobodi, Vukosavić praktično je potvrdio pogodak, pre samog ulaska lopte u nebranjenu mrežu. To je bilo konačnih 2:1!

Jedan od junaka pobede Slobode, Vladan Ninić, po završetku utakmice, izneo je svoje prve impresije:

„Vrlo teška utakmica. Igrali smo ispod svog nivoa, ali smo uspeli da pobedimo. Otežavajuća okolnost nam je je bila i neigranje iskusnog Jerkovića. Znali smo da je Mladost, iako prilično mlada ekipa, veoma kvalitetna i da nam najveća opasnost preti od Ninkovića. Počeli smo veoma slabo i išli smo iz greške u grešku. Srećom, posle primljenog gola, vrlo brzo smo izjednačili, a nekoliko minuta pre kraja i postigli gol vredan pobede“ – rekao je Ninić.

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku, pred oko 250 gledalaca, sudio je Nemanja Ranković iz Jarka, koji je podelio 10 žutih kartona.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac , V. Ninić, Đuričić (od 53. Radošević), Kordolup, Jež (od 64. Vukosavić), Bosiljkov, Kuburović, Mrkajić, Ristić (od 58. Ašćerić ), Dragojević.

MLADOST: Lolić, Balaban (od 46. Stojisavljević ), Mrđenović , Apić, Leđarac, Stojanović (od 87. Marić), Trivunović , Miloš Kovačević , Stojaković, Ninković, Milan Kovačević (od 80. Macikić).