Ponedeljak, 7. Decembar 2020.

Podela bodova u Brestaču

Juče je u Brestaču odigrana odložena utakmica 15. kola Međuopštinske lige Srem - grupa Istok, OFK Brestač – Graničar 1:1 (0:0). Odigravanjem ove utakmice kompletiran je jesenji deo sezone u ovom takmičenju.

Tabela posle završetka prvog dela prvenstva: 1. Srem (41:16) 35, 2. Radnički (34:10) 34, 3. Sremac (35:19) 31, 4. Polet (33:27) 31, 5. Graničar (36:21) 28, 6. Napredak (29:17) 28, 7. Jedinstvo (19:17) 23, 8. Fruškogorac (16:22) 22, 9. Mladost (31:39) 17, 10. OFK Brestač (16:25) 16, 11. Hrtkovci (20:36) 16, 12. Krušedol (30:33) 15, 13. Šumar (22:30) 13, 14. ČSK (22:32) 13, 15. Dunav (16:28) 11 i 16. Kameni (10:38) 6 bodova.

OFK Brestač – Graničar

1:1 (0:0)

Odigravanjem odložene utakmice iz 15. kola, spuštena je zavesa na jesenji deo sezone u Međuopštinskoj ligi Srem – Istok. Nekompletni sastavi obe ekipe i jak vetar, možda su opravdanje za ne baš preterano kvalitetnu igru, ali je zato sudija Kavgić imao pune ruke posla.

Utakmica će se najduže pamtiti po dva karakteristična detalja. U 68. minutu, golom iskusnog Kneževića, direktno iz slobodnog udarca, gosti su došli u vođstvo. I kada su svi očekivali da će se ekipa iz Obreža vratiti kući s punim plenom, u 86. minutu, Sandić , koji je ušao u igru minut ranije, poravnava rezultat.

Podela bodova je možda i najrealniji rezultat, iako se činilo da je Graničar, posebno u drugom poluvremenu imao više od igre.

Na igralištu OFK Brestača utakmicu je sudio Srđan Kavgić sa pomoćnicima Ognjenom Mitrovićem i Aleksandrom Skakavcem, koji je tokom 90 minuta igre podelio žute kartone - Sretković (OFK Brestač), Kekić i Jovanović (Graničar); crvene kartone: Savić u 10. minutu (OFK Brestač), Oljača u 10. i Jovanović u 82. minutu, drugi žuti (Graničar).

OFK BRESTAČ: Mladenović, Obrenović (od 85. minuta Sandić ), Anđelković, Glušac, Marin, Stojkovski, Milutinović , Sretković, Petronijević, Đurić, Savić .

GRANIČAR: Samardžić, Mihajlović, Jovanović, Živanović, Oljača, Obradović, Dražić, Žunić, Knežević, Mihajlović, Kekić.