Ponedeljak, 30. Avgust 2021.

Maksimalan učinak Donjeg Srema 2015

Posle dva uzastopna gostovanja u okviru Vojvođanske lige – Jug, Donji Srem 2015 se, konačno, u novoj sezoni predstavio i na Suvači utakmicom protiv RFK Novi Sad 1921. Nastavljen je kontinuitet dobrih igara, i trenutno je pećinački zonaš jedina ekipa sa maksimalnim učinkom posle tri kola.

Već posle uvodnih minuta moglo se naslutiti da će utakmica biti veoma zanimljiva, sa mnogo tempa i borbenosti. U 17. minutu Mance je bio u prilici za nešto više: ubačenu loptu sa strane, glavom šalje ka golu, ali sve se završilo bez promene rezultata. Minut – dva kasnije viđen je vrlo neugodan šut Vukašina Trifunovića. U 19. minutu terenska inicijativa Donjeg Srema 2015 je konačno materijalizovana. Sjajan šut Nikolića, golman Romić je nemoćan i to je 1:0. Radost domaćih navijača nije dugo trajala i u 22. minutu poravnanje rezultata: napad gostiju iz Novog Sada tekao je po levoj strani, ubačenu loptu Simić zahvata „iz prve“ i šalje je u mrežu Ristića. U 30. minutu, Nikolić ubacuje loptu sa strane pred gol gostiju, pred golmanom Romićem lopta pada na zemlju, nezgodno odskače i na opšte iznenađenje završava u mreži.

Dobro je domaćin počeo i drugo poluvreme: u 52. minutu Kokir je sjajno proigran, dugo vuče loptu i kada je bio u neposrednoj blizini gola, dobro odmerenim udarcem šalje je iza leđa Romića za ubedljivih 3:1. Sledi period utakmice kada se Donji Srem 2015 povukao i prepustio gostima inicijativu. Međutim, sve što je RFK Novi Sad uspeo da uradi je smanjenje rezultata u 88. minutu: fantastično izveden slobodan udarac Brankovića, golman Ristić je bio nemoćan i to je bilo konačnih 3:2.

PEĆINCI. Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 350. Sudija: Bojan Graovac. Strelci: 1:0 Nikolić u 19, 1:1 Simić u 22, 2:1 Nikolić u 30, 3:1 Kokir u 52, 3:2 Brankovič u 88. minutu. Žuti kartoni: Nikolić i Zorić (Donji Srem 2015), Branković, Balabanović i Vukaljević (RFK Novi Sad 1921).

DONJI SREM 2015: Ristić, Mance, Jurišić, Nikolić (od 86. Vukosavljević), Kokir (od 86. Radivojević), Zorić, Sekulić (od 75. B. Trifunović), V. Trifunović (od 65. Perišić), Ješić, Zejić, Bojić (od 75. Vukmanović).

RFK NOVI SAD 1921: Romić, Branković, Kavčić (od 67. Panjak), Ivan, (od 46. Pekić) Suvajdžić (od 67. Mitrović), Ignjić (od 82. Kantardžić), Simić, Erak, Balabanović, Janjić (od 46. Vukaljević), Babić.