Sreda, 5. Jun 2019.

Hajduk okončao sezonu pobedom

ŠIMANOVCI. Igralište Hajduka. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Trajković Vlastimir Petrić (oba iz Obrenovca):

HAJDUK: Đermanović, Medić, Vasić, Devrnja, Glućvević, Radosavljević, Bezbradica, Radojčić, Nikolić, Knežević i Čestić. Igrali su još: Matić, Gužvica, Ignjatović, Krstović, Radivojević, Rikanović i Kuljanin.

ŽELEZNIK: Antonić, Sekulić, Pilčević, Đorđević, Gajić, Popović, Marković, Dimov, Bakal, Gabrić i Živković. Igrali su još: Vasiljević, Isailović, Brzaković i Lukić.

Poslednja utakmica u sezoni Lige fudbalskih veterana nije donosila ništa veliko: Hajduk je obezbedio drugo mesto koje vodi u viši rang, dok je Železnik bio prikovan za treću poziciju. Kao i u većini utakmica, pobednik se mogao naslutiti vrlo brzo, te je u prvom poluvremenu stvorena osetna prednost od 3:0. Strelci su bili: Nikolić u 4. minutu, 2:0 Knežević u 10. minutu, 3:0 Knežević u 20. minutu. U nastavku utakmice domaćin je igrao malo komotnije, ali je, ipak, ostvarena ubedljiva pobeda: 3:1 Sekulić u 50. minutu, 4:1 Knežević u 63. minutu, 5:1 Ignjatović u 67. minutu, 6:1 Rikanović u 77. minutu, 6:2 Dimov u 80. minutu, 7:2 Čestić u 83. minutu i 8:2 Kuljanin u 85. minutu.

U publici je bio i Zoran Vojkić, zamenik predsednika opštine Pećinci.

„Čestitam veteranima Hajduka na velikom uspehu i plasmanu u viši rang, što se i očekivalo. Ova generacija fudbalera već nekoliko godina unazad pobuđuje pažnju fudbalske javnosti svojom organizacijom i igračkim kvalitetima, te ne čude ostvareni rezultati. Kao takvi zaslužuju pomoć lokalne samouprave, kao i svi fudbalski klubovi: kako vetereni, tako i seniori, posebno mlađi uzrast. I u većem rangu, Drugoj beogradskoj ligi, bićemo uz Hajduk‟ - izjavio je Vojkić.

Veterani Hajduka su već nekoliko godina najsupešnija ekipa ovog kluba.

„Najstariji fudbaleri Hajduka su ujedno i najbolji‟ – ističe Tomislav Ćirković, predsednik kluba – „Njihovi rezultati i skoro svake godine prelasci u veće rangove doprinose stvaranju dobrog imidža kluba. Verujemo da će njihovim putem krenuti i mlađe kategorije.‟

Jedan od glavnih organizatora svih aktivnosti veterana Hajduka je Momir Radivojević. Uglavnom je „prvi opetativac“, a po potrebi je i na terenu, kao igrač.

„Zasluženo smo na vicešampionskoj poziciji, koja nas vodi u viši rang‟ – kaže Radivojević – „Proslavićemo ovaj uspeh, a potom ćemo se dogovoriti kako dalje. Najpre ćemo pokušati da zadržimo postojeći igrački kadar, a ako se ukaže prilika, i osvežićemo ga i pojačati. U svakom slučaju, bićemo spremni za Drugu ligu veterana.‟

Rezultati 22. (poslednjeg) kola: TEK Sloga (Veliki Crljeni) – Adaneks (Beograd) 2:1, Sinđelić (Beograd) – Boleč 2:0, Sinđelić (Ugrinovci) – Slavija (Beograd) 1:3, Hajduk (Šimanovci) – Železnik (Beograd) 8:2, Leštane – PKB (Padinska Skela) 2:5 i Budućnost (Dobanovci) – Torlak (Beograd) 3:5.

Tabela: 1. PKB (88:32) 52, 2. Hajduk (97:49) 45, 3. Železnik (47:44) 37, 4. Budućnost (58:54) 33, 5. Sinđelić (B) (41:44) 30, 6. Slavija (58:62) 30, 7. Adaneks (47:52) 30, 8. Boleč (45:58) 30, 9. TEK Sloga (37:50) 30, 10. Torlak (48:62) 29, 11. Sinđelić (U) (35:54) 16 i 12. Leštane (30:70) 9 bodova.

U Drugu ligu plasirali su se: PKB i Hajduk, dok u niži rang ispadaju: Torlak, Sinđelić (Ugrinovci) i Leštane.