Sreda, 28. Avgust 2019.

Graničar napada viši rang

Protekog vikenda fudbalska sezona je startovala i u Međuopštinskoj ligi Srem – Istok. U prvom kolu odličan start imao je FK Graničar iz Obreža, koji je na domaćem terenu protiv Mladosti iz Buđanovaca ostvario ubedljivu pobedu 4:0.

Domaćin je kontrolisao igru od samog početka, a vođstvo Graničaru je već u 4. minutu doneo Svetislav Knežević. Na 2:0 je, u 44. minutu, povisio Ivan Gmizić. U drugom poluvremenu raspoloženi Svetislav Knežević još dva puta je zatresao mrežu gostiju, u 55. i u 70. minutu, za konačnih 4:0.

Predsednik kluba Pero Velemir kaže da je ove sezone, nakon četiri godine u Međuopštinskoj ligi, ambicija Graničara plasman u viši rang i da za takvu ambiciju imaju osnova.

„Imamo dobro uigran tim koji već tri godine igra u manje-više istom sastavu, a od ove sezone doveli smo i tri značajna pojačanja – Svetislava Kneževića, Igora Kitanova i Predraga Markovića. Već u prvoj utakmici tim je pokazao sigurnu igru, a rezultat, iako visok, mogao je biti u ubedljiviji, jer smo propustili nekoliko izglednih šansi za pogodak. Imamo i jaku podršku publike koja se odaziva u velikom broju, što nam zaista mnogo znači, a nije izostala ni podrška pećinačke lokalne samouprave i Sportskog saveza „Razvoj sportova“, uz čiju pomoć ćemo ove godine zameniti tribine i renovirati prostorije kluba“ – rekao nam je Velemir.

Za napad na viši rang stručni štab Graničara se uglavnom uzda u domaće snage – čak 13 igrača su Obrešci, dok je samo 6 igrača dovedeno sa strane.