Ponedeljak, 19. Novembar 2018.

Nova tri boda i prvo mesto za Slobodu

S velikim nestrpljenjem ljubitelji fudbala očekivali su jučerašnji sremskoligaški derbi 14. kola, između Slobode i Jadrana iz Golubinaca. Dominacija na terenu donela je fudbalerima Slobode tri nova boda i prvo mesto na tabeli.

Prva promena rezultata bila je u 9. minutu: domaćin je osvojio loptu na sredini terena, koja je bila prosleđena na desnu stranu Kordolupu. Usledio je centaršut pred gol Jadrana, čija odbrana ne reaguje najbolje, što kažnjava golom iskusni Knežević. Pokušavali su fudbaleri Jadrana da izjednače, međutim, bez rezultata. Knežević u 55. minutu svojim drugim golom povećava prednost Slobode na 2:0, što je i konačan rezultat utakmice. Nakon devedeset minuta igre, tovarnička Sloboda sa tri nova boda pozicionirala se na vrhu tabele.

Na stadionu Slobode u Donjem Tovarniku, pred oko 150 gledalaca, sudio je Branislav Ljubinković iz Rume, koji je podelio osam žutih i jedan crveni karton.

Donji Tovarnik: Igralište Slobode. Gledalaca: 150. Sudija: Branislav Ljubinković (Ruma). Strelac: Knežević u 9. i 55. minutu. Žuti kartoni: Mitrović, Dragojević i Jež (Sloboda), Čavić, Miletić, Kojčinović, Milaković i Rajić (Jadran). Crveni karton: S. Kovačević (Jadran).

Sloboda: Radosavljević, Ragastovac, Arsenović (od 46. Jež), Mitrović, Ninić, Đuričić, Kordolup, Knežević (od 75. Majstorović), Ašćerić (od 70. Radošević), Kresojević i Dragojević.

Jadran: Čavić, Maletić, Bulatović, Tutek, Kojčinović, Milaković, Rajić, Pekić, Marković, Branković i Radić (od 46. Dragutinović).