OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 22. Oktobar 2018.

Nerešeno u Donjem Tovarniku

Povratak

Na derbiju Sremske lige odigranom u nedelju u Donjem Tovarniku između prvoplasirane na tabeli domaće Slobode i gostiju iz Inđije FK „Železničar“ koji trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, navijačima domaćeg kluba predstavljen je novi trener Slobode Živko Budimirović, čija taktika je u ovom susretu bila očigledna - igra na bod.

Prvu (polu)priliku imala je Sloboda u 13. minutu, kada je Jorgić odlično proigrao Ragastovca: na žalost po domaćina, akcija nije donela promenu rezultata, kao ni utrčavanje Marjanović (Železničara) 5-6 minuta kasnije u prazan prostor. Isti igrač je bio u sjajnoj prilici u 28. minuti. Najidealniju šansu na utakmici propustila je Sloboda u 71. minutu: nakon ubačene lopte iz ugla, najviši pred golom Milinovića bio je Ninić, koji pogađa stativu. Na odbijenu loptu natrčava Majstorović, koji šalje loptu u gol. Međutim, mrežu gostiju „brani“ Knežević, nespretno pokušavajući da potvrdi pogodak. Utakmica je završena nerešenim rezultatom Sloboda – Železničar 0:0, čime je ostao nepromenjen raspored na tabeli.

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. Gledalaca: 150. Sudija: Saša Ranisavić (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: Đuričić, Ašćerić, Kresojević i Dragojević (Sloboda), Dimitrijević i Jurišić (Železničar).

SLOBODA: Radosavljević 7, Ragastovac 6,5, Jorgić 7, Mitrović 7, Ninić 8 , Đuričić 7, Kordolup 6 (od 80. Radošević), Knežević 6, Ašćerić 6 (od 60. Majstorović), Kresojević 6,5, Dragojević 7.

ŽELEZNIČAR: Milinović 7, Dimitrijević 7, Katarić 7, Marjanović 6,5 (od 77. Janjuz), Mrđa 6 (od 46.Krivokuća 6,5), Jerković 7 (Bugarin), Jurišić 7, Lukić 7. Krunić 7,5, Rakar 6,5, Kostić 7.