Utorak, 25. Septembar 2018.

Lider poražen u Šimanovcima

Posle poraza Hajduka u 5. kolu u Beogradu, od Sinđelića, ljubitelji fudbala su se pribojavali jučerašnje utakmice 6. kola Treće lige veterana u Šimanovcima, gde je gostovao lider PKB iz Padinske Skele. O kakvoj ekipi je reč, pokazuje tabela pre današnje utakmice: pet utakmica – pet pobeda, uz gol razliku 21:3. Međutim, za razliku od utakmice sa Sinđelićem, gde je Hajduk bio lišen usluga 5-6 standardnih prvotimaca, protiv PKB-a je bio praktično kompletan, što se umnogome videlo na terenu.

U 18. minutu golom Filipovića domaćin je poveo 1:0, a samo 7-8 minuta kasnije za 2:0: strelac je bio Ignjatović. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. U nastavku utakmice inicijativa gostiju, koji stvaraju nekoliko sjajnih prilika. Međutim, golman Hajduka Đermanović, uvek je iz neugodnih situacija izlazio kao pobednik. Konačno, u 86. minutu, Jakovljević stavlja tačku na rezultat golom za konačnih 3:0.

Rezultati 6. kola: Hajduk (Šimanovci) - PKB (Padinska Skela) 3:0, Sinđelić (Ugrinovci) – TEK Sloga (Veliki Crljeni) 3:1, Budućnost (Dobanovci) – Sinđelić (Beograd) 4:2 i Leštane – Slavija (Beograd) 1:2. Utakmica Železnik (Beograd) – Boleč igra se 25. septembra.

Tabela: 1. PKB (21:6) 15, 2. Hajduk (19:11) 11, 3. Budućnost (15:12) 11, 4. Sinđelić (U) (16:10) 10, 5. Sinđelić (B) (14:13) 10, 6. TEK Sloga (11:11) 8, 7. Železnik (6:6) 8, 8. Adaneks (8:10) 6, 9. Boleč (9:14) 5, 10. Slavija (5:10) 4, 11. Torlak (11:20) 2 i 12. Leštane (6:18) 1 bod.