Sreda, 16. Maj 2018.

Petica Šimanovčana u Resniku

Šimanovački Hajduk juče je u Resniku, u okviru 22. kola Lige veterana, ostvario još jednu pobedu protiv Lavirinta i tako učvrstio svoju poziciju lidera na tabeli. Kada je Hajduk golovima Čestića (17. i 24. minut) poveo 0:2 u Resniku, protiv Lavirinta, činilo se da je još jedna pobeda „na vidiku“ i da bi trebalo sve da se rutinski privede kraju. Međutim, sredinom drugog poluvremena dolazi do velikog pada u igri, te domaćin preko Manojlovića u 64. minutu smanjuje na 1:2, a Simić u 68. minutu poravnava rezultat. Ipak, Šimanovčani „dodaju gas“ i Knežević u 70. minutu dovodi Hajduk u vođstvo od 2:3, a Bezbradica u 81. minutu povisuje na 2:4. Do kraja utakmice, domaćin preko Simića u 86. minutu smanjuje na 3:4, dok Bezbradica „stavlja tačku“ u 88. minutu za konačnih 3:5.

Na igralištu Lavirinta u Resniku, pred oko 50 gledalaca sudio je Nikola Aleksić iz Beograda.

Rezultati 22. kola: Obrenovac – Sremčica 2:3, Republički organi (Beograd) – Rušanj 2:5, Umka – Posavina (Stubline) 6:2, Veterani 78 (Beograd) – Beljina 6:0, Krajišnik (Beograd) – Strelac (Mislođin) 2:4, BUSK 1913 – Lokomotiva (Beograd) 0:0 i Lavirint (Resnik) – Hajduk (Šimanovci) 3:5.

Tabela: 1. Hajduk (meč manje) 61, 2. Sremčica 54, 3. Lavirint 52, 4. Umka (dva meča manje) 48, 5. Lokomotiva 35, 6. Rušanj 34, 7. Veterani 78 (meč manje) 32, 8. Obrenovac 27, 9. Strelac 26, 10. Beljina 24, 11. Krajišnik 23, 12. Republički organi (meč manje) 11, 13. Posavina 11, 14. BUSK 1913 (meč manje) 7 bodova.