Nedelja, 22. April 2018.

Nova tri boda za Pećinčane

Fudbalski klub „Donji Srem 2015“ nastavlja svoju „nisku bisera“. U okviru 22. kola Međuopštinske lige Srem, Pećinčani su savladali Mladost u Buđanovcima 1:0 i s tri nova boda nastavili da napreduju ka vrhu tabele. Ovog proleća "Donji Srem 2015" je odigrao sedam „redovnih“ utakmica i jednu odloženu iz jesenjeg dela, a učinak je za svaku pohvalu: sedam pobeda i samo jedna nerešena utakmica.

Tokom prvog poluvremena utakmice u Buiđanovcima, fudbaleri iz Pećinaca su imali više od igre, a šanse su se ređale jedna za drugom: Ilić u 10, Stoiljković u 20. minutu. Međutim, i domaći fudbaleri su preko Tufegdžića u 22. minutu, a posebno preko Vidovića u 43. minutu (šut tik iznad prečke) ozbiljno pripretili. Da su igrači Donjeg Srema 2015 fizički bolje spremniji videlo se i u nastavku utakmice. U 55. minutu Ćopić pogađa prečku, a nešto kasnije propušta još jednu priliku, kada je pogodio golmama. I kada se činilo da će, i pored dominacije gostiju, doći do podele bodova – šok za domaće navijače. Nekoliko minuta pre kraja utakmice, Nikolić centrira loptu pred gol Mladosti, a Putinik u želji da izbije loptu van svog kaznenog prostora, šalje je u svoju mrežu.

Odigranom utakmicom u Buđanovcima zadovoljan je i predsednik Donjeg Srema 2015 Miloš Gmizić koji ističe borbenost oba tima na terenu.

„Zasluženo smo pobedili jer smo bili fizički spremniji i dominantniji u polju. Krenulo nas je dobro, a tu su i rezultati. Očigledno da dobar rad dolazi do izražaja. Atmosfera u klubu i oko njega je odlična: ekipa radi kao sat. Drago nam je i da se publika sve više vraća. U narednom kolu nam dolazi OFK „Brestač“, a posle toga slede četiri izuzetno bitne i teške utakmice, sve sa ekipama iz vrha. Idemo utakmicu po utakmicu, i ako bude sreće, doći ćemo do cilja, a to je baraž za popunu Sremske lige“ – istakao je Gmizić.

Pred oko 150 gledalaca na igralištu Mladosti u Buđanovcima sudio je Bojan Graovac iz Rume, koji je tokom 90 minuta podelio tri žuta kartona.

MLADOST: Delić, Obradov. Arsenović, Jovanović, Vukin, Čikić, Vidović, Putnik, Prljić, Tufegdžić i Krivošić (od 70. Lilić).

DONJI SREM 2015: Jelača, Radovanović (od 46. Čavić), Ljubojević, Stoiljković, Vesić, Mitrović, Naić, Nović, Radivojević, M. Ilić i Ćopić (od 80. Nikolić).