Ponedeljak, 16. April 2018.

Šimanovčani dobili derbi kola

Utakmica „prvih komšija“, Mladosti 1935 iz Prhova i šimanovačkog Hajduka 1932, koji je delili čelnu poziciju, obeležila je 9 kolo opštinske lige Pećinci. Vrlo mlada ekipa Mladost 1935 imala u prvih tridesetak minuta više od igre, nekoliko izglednih prilika i pogođenu prečku (Milan Savić) u 35. minutu. Par minuta kasnije i fudbaleri Hajduka 1935 imali su priliku da urade nešto više: Mihić iz slobodnog udarca ubacuje loptu pred gol domaćina, odnosno do saigrača Vukašinovića, koji je glavom šalje ka mreži. Ipak, u poslednjem trenutku Bošković je izbija u korner. Do promene rezultata dolazi u 39 minutu: iskusni Ignjatović izvodi slobodan udarac, nešto iskosa, sa leve strane: na opšte iznenađenje, posebno golmana Boškovića, lopta završava u mreži.

U nastavku utakmice domaćin, očigledno slabije fizički pripremljen, sve više pada i sve dileme, ako ih je i bilo, otklanja Senad Seljimi u 75. minutu, kada je rutinski poslao loptu pored Boškovića i to je bilo konačnih 0:2.

PRHOVO: Igralište Mladosti. GLEDALACA: 200. SUDIJA: Petar Maksić (Ogar). POMOĆNICI: Miroslav Jagletić i Petar Maksić (oba iz Sremskih Mihaljevaca). STRELCI: 0:1 Ignjatović u 39, 0:2 Seljimi 75. minutu.ŽUTI KARTONI: Radosavljević, Radovanović, Bogunović i Gudurić (Mladost 1935), Mihić, Andrić, Lemajić i Vukašinović (Hajduk 1932).

MLADOST 1935: Bošković, Radosavljević, Ranković, Krnjulac (Stojšić), Poznanović, Vasić (Đurđević), Jovanović, Radovanović, Savić, Bogunović (Gudurić), Đekić.

HAJDUK 1932: Pejaković, Ignjatović, Klještan, Despotović, Mihić, Đoković, Andrić, Seljimi (Vojkić), Lemajić, Radivojević (Aleksić), Vukašinović.