Ponedeljak, 20. Novembar 2017.

Novi bodovi za donjotovarničkog sremskoligaša

Sremskoligaš iz Donjeg Tovarnika FK “Sloboda” juče je na domaćem terenu osvojila tri nova boda protiv FK “Budućnost” iz Salaša Noćajskog.

Mrežu gostiju iz Salaša Noćajskog, načeo je Knežević u 28. minuti, sjajno izvedenim slobodnim udarcem. Rezultat je poravnat u 36. minutu: Grujić pogađa prečku, lopta se odbija do Savića, koji je šalje iza leđa Radosavljevića. Odlično proigravanje Mrkajića, mladi Krkobabić u 57. minutu “materijalizuje” to je novo vođstvo domaćina. Međutim, ono je trajalo nepunih desetak minuta: na centaršut na pravi način reaguje Goran Simeunović i to je novo izjednačenje.

Ipak, poslednjih desetak minuta bili su “prelomni”. U 80. minutu Radošević golom kažnjava kiks Čupića, da bi Mrkajić golom “sa bele tačke” (posle prekršaja nad Ašćerićem), otklonio sve dileme. Konačan rezultat Sloboda - Budućnost 4:2 (1:1).

Donji Tovarnik: Igralište Slobode. Gledalaca: 50. Sudija: Cviko Radivojević (Šid). Strelci: 1:0 Knežević u 28. minutu, 1:1 Savić u 36. minutu, 2:1 Krkobabić u 57. minutu, 2:2 G. Simeunović u 65. minutu, 3:2 Radošević u 80. minutu, 4:2 Mrkajić u 85. minutu.

SLOBODA: Radosavljević 7, Ninić 7, Kostić 7 (Obradović 7 od 46. minuta), Knežević 7, Ašćerić 7,5, Vesić 7, Trbović 7,5, Mrkajić 7,5 (Arsenović od 88. minuta), Krkobabić 7, (Majstorović od 58. minuta), Nović 7, Radošević 7.

BUDUĆNOST: Čupić 6, Damjanović 7 (od 68. minuta Milošević), V. Simeunović 7, Grujić 7, Milošević 7, Petrović (od 46. minuta Todorović), Bošković 7, Savić 7, G. Simeunović 7, Mijailović 7, Galetić 7 (od 81. minuta Đorđić).

Igrač utakmice: Darko Ašćerić.