Ponedeljak, 6. Novembar 2017.

Nova pobeda Slobode na domaćem terenu

U okviru Sremske lige, juče su fudbaleri donjotovarničkog FK „Sloboda“ na domaćem terenu odneli još jednu pobedu, ovaj put protiv FK „Sloven“ iz Rume, i nakon gola prednosti na poluvremenu došli do konačnog rezultata FK „Sloboda“ – FK „Sloven“ 2:1. Narednog vikenda fudbalere Slobode očekuje veliki derbi u Mačvanskoj Mitrovici protiv Podrinja.

Strelci: 1:0 Mrkajić u 6. minutu, 1:1 Petković u 75. minutu, 2:1 V. Ninić u 88. minutu. Donji Tovarnik: Igralište Slobode. Gledalaca: 100. Sudija: Blagoje Radić (Irig) 7.

SLOBODA: Radosavljević, Majstorović 6 (od 70. Čavić), V. Ninić 7,5, Arsenović 6 (od 55. minuta Naić), Knežević 7, Ašćerić 7, Radošević 7, Trbović 7, Mrkajić 8, Nović 7, Perišić 6,5.

SLOVEN: Der 7,5, Jovanović 6, Vulić 6, Lazić 7, Batanjski 6, Rakić 7 (od 75 Cvetičanin), Stanić 6, Dostanić 6,5 (od 46. Petković 7), Ostojić 6, Vojčanin 6, Kljajić 6 (od 46. Stojaković).

Igrač utakmice: Nemanja Mrkajić.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imaju gosti: kiks Kneževića u 5. minutu ne kažnjava Stanić. Međutim, već u sledećem minutu, napad Slobode „materijalizuje“ Mrkajić. Ređale su se, potom, šanse za šansom i one su bile uglavnom na strani domaćina. U 17. minutu Trbović se sam izborio za šansu: ušao je u kazneni prostor gostiju, usledio je šut, ali bez nove promene rezultata. U 45. minutu Nović šalje loptu u mrežu, ali gol zbog prethodne ofsajd pozicije poništava sudija Radić iz Iriga.

I u nastavku utakmice inicijativa domaćina. Gosti u 75. minutu dolaze do izjednačenja, a minut – dva pre poslednjeg zvižduka sudije Radića Sloboda postiže gol - posle centaršuta Radoševića, u kaznenom prostoru je bio na pravom mestu Vladan Ninić, koju glavom loptu šalje iza leđa Dera za konačnih 2:1.