Nedelja, 29. Oktobar 2017.

Pobeda Slobode u Vitojevcima

Juče je u Vitojevcima u okviru Sremske lige odigrana utakmica između FK „Sloboda“ iz Donjeg Tovarnika i domaćina FK „Partizana“. U veoma borbenoj utakmici, izabranici Milana Kneževića došli su do bodova, koji su ih zadržali pri samom vrhu tabele. Golom u 50. minutu Mrkajić postiže i konačan rezultat utakmice – FK „Partizan“ : FK „Sloboda“ 0:1.

Vitojevci: igralište Partizana. Gledalaca: 150. Sudija: Mladen Banjanin (Morović). Pomoćnici: Nikola Cekičević (Morović) i Minja Mitrović (Erdevik). Delegat: Miroslav Marković (Stara Pazova). Strelac: Mrkajić u 50. minutu. Žuti kartoni: Gemeri. G, Radović i Pajić (Partizan), Radosavljević, Ašćerić, Mrkajić, Ljubojević, Perišić i Majstorović.

PARTIZAN: Budaković, Mijić, Tripić (od 46. Pajić), Petrović, Santrač (od 68. Marković), Aleksić, Gemeri, Petrović, Radović, Radović, Dragojević.

SLOBODA: Radosavljević, Ninić, Obradović (od 46. Trbović), Knežević, Ašćerić (od 65. Vesić), Naić (od 46. Majstorović), Mrkajić, Ljubojević, Radošević, Nović, Perišić,

Igrač utakmice: Nemanja Mrkajić.

9. minut. Prva izglednija prilika na utakmici. Obradović je u sjajnoj prilici da Slobodu dovede u vođstvo, ali se pred golom domaćina spetljao. U kontri, Vladimir Petrović šutira u golama Radosavljevića.

15. minut. Kiks Ljubojevića, Vladimir Petrović opet propušta sjajnu priliku: Radosavljević je na svom mestu i na visini zadatka.

20. minut. Tripić proigrava Gemerija u kaznenom prostoru Slobode: Gemeri slabo šutora.

31. minut. Ninić je bio neodličan, a Radosavljević je bio primoran da pravi prekršaj nad Vladimirom Petrovićem, na 18 metara od svog gola. Srećom po goste, sve se završava bez promene rezultata: jedino je Radosavljević „zaradio“ žuti karton.

35. minut. Mrkajić kasni na ubačenu loptu.

50. minut. Ljubojević odlično, dubinskom loptom, proigrava Mrkajića, koji ulazi u kazneno prostor Partizana, i dobro odmewrenim udarcem „matira“ Budakovića.

85. minut. Iskusni Vladimir Petrović, sjajno šutira sa oko 18 metara: šalje „pravu bombu“ u gol Slobode. Međutim, golman Radosavljević pravi prelepu paradu i brani svoj gol.

U redovima Partizana, bolji od ostalih, bio je Vladimir Petrović, a kod gostiju Mrkajić, Radosavljević i Knežević.