OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Nedelja, 22. Oktobar 2017.

Pink dobio opštinski derbi

Povratak

U okviru 4. kola Regionalne košarkaške lige, u Sportskoj hali u Donjem Tovarniku, odigran je „opštinski derbi“: KK "Pink" (Šimanovci) – KK "Lokomotiva 2016" (Pećinci) 88:66 (po četvrtinama: 22:05, 14:21, 22:26 i 30:14).

Iskusniji košarkaši Pinka, u ovom meču nominalno domaćini, brzo su stvoriliubedljivu rezliku (22 poena), te se činilo da su Pećinčani pred ubedljivim porazom. Međutim, „gosti“ sve više dolaze sebi i skoro da se razlika, u jednom trenutku, i istopila. Ipak,sve je rešeno u poslednjoj četvrtini, koju iskusniji i uigraniji košarkaši Pinka rešavaju u svoju kotist, a samim tim i utakmicu.

PINK: Maričić, Komazec, Matić, Mitrović, Jarić, Milenković, Mandić, Ivanišević i Lazić.

LOKOMOTIVA 2016: N. Bogaroški, Maksimović, Milašinović, S. Bogaroški, Naić, Prijić, Stojković, Filipović i Plavšić.