Понедељак, 28. Септембар 2020.

Подељени бодови у Доњем Товарнику

Зонаш из Доњег Товарника дочекао је јуче на домаћем терену госте из Новог Сада фудбалере „РФК Нови Сад 1921“ у оквиру 8. кола Војвођанске лиге – Југ. Током деведесет минута игре најзанимљивији детаљи виђени су у првих десетак минута.

Након центаршута Вукотића у 2. минуту, пред голом гостију најбоље се снашао Шобот, који шаље лопту иза леђа Ромића. Радост домаћина трајала је свега 7-8 минута. После убачене лопте из угла, највиши у скоку у казненом простору Слободе био је Лађанац, који добро одмереним ударцем главом поравнава резултат. Вукотић се могао прославити у 20. минуту, када је избио испред голмана РФК Нови Сад, али не успева да исконтролише лопту, те одлази сувише у страну да би озбиљније угрозио гол.

Коначан резултат Слобода – РФК Нови Сад 1921 1:1 (1:1)

Утакмицу је судио Стефан Петровић из Сремске Митровице, који је током 90 минута игре поделио укупно 5 жутих картона.

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, А. Симић, М. Симић (од 58,.Радошевић ), Лазаревић, Салкунић, Ђорић (Ђорђевић ) Вукотић, Нинић, Шобот, Драгојевић (од 65. Штулић ).

РФК НОВИ САД 1921: Ромић, Бранковић, Качавенда, Илић, Сувајџић, Симић, Пекић (од 85. Адамек), Вујовић (од 70. Лешков), Леђанац, Вукобратовић, Кантарџић.